Irista – co to takiego?

irista ushotCanon wprowadził na rynek internetu usługę umożliwiającą przechowywanie i udostępnianie zdjęć. Irista – bezpłatna dla użytkowników na całym świecie.

Canon umożliwia darmową opcje – Irista to chmura 10 GB na przetrzymywanie (bez ograniczeń dotyczących liczby lub wielkości załadowywania plików). Oczywiście Irista ma również opcję płatną, która dostarcza o wiele więcej możliwości.

Projekt zaczął być rozwijany przez Canona w 2012 roku. Wcześniej nazywany był „Project1709”. Czym się różni od Dropboxa lub Flickra? Umożliwia zapisywanie jedynie zdjęć, ale w różnych formatach, również RAW. Aktualnie na chmurę nie można wgrywać plików wideo, choć Canon zapowiada iż niebawem będzie to możliwe. Dodatkowo, mają się pojawić proste narzędzia do edycji obrazu, takie jak usuwanie efektu czerwonych oczu.

Irista to nie tylko miejsce do przechowywania zdjęć. Umożliwia przede wszystkim jednoczenie wszystkich bibliotek z obrazami, które posiada współczesny użytkownik urządzeń wyposażonych w ekrany. Irista umożliwia odnalezienie wszystkich zdjęć, bez względu za pomocą jakiego urządzenia zostało wykonane (telefonu/aparatu fotograficznego).

Canon wymienia takie zalety Iristy jak: prosta obsługa, wszystkie zdjęcia w jednym miejscu, ciekawy design, integracja z takimi serwisami jak Facebook lub Flickr. Irista umożliwia publikowanie zdjęć oraz monitorowanie polubień. Być może Canon ma na celu stworzenie nowego instagrama?;)

Leave a Comment.