IPHONE PHOTOGRAPHY AWARDS 2014

IPHONE PHOTOGRAPHY AWARDS 2014IPHONE PHOTOGRAPHY AWARDS 2014


W tegorocznej edycji IPHONE PHOTOGRAPHY AWARDS 2014 wzięli udział uczestnicy z siedemnastu krajów, w tym z Kanady, RPA, Tajwanu, Włoch, Izraela, USA i Francji.

iPhone Photography Awards (IPPAWARDS) to najstarszy konkurs poświęcony fotografii wykonywanej telefonem komórkowym – iPhonem lub za pomocą iPada.

Zobaczcie, kto wygrał w tym roku:

1. miejsce: Julio Lucas, USA
2. miejsce: Jose Luis Barcia Fernandez, Hiszpania
3. miejsce: Jill Missner, USA

W regulaminie konkursu jest jasno określone, iż muszą być one wykonane iPhonem, iPodem lub iPadem i nie mogą być modyfikowane w Photoshopie lub innym programie do cyfrowej obróbki fotografii. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do sprawdzenia, czy dane zdjęcie było edytowane.

Konkurs dzieli się na następujące kategorie: Zwierzęta, Abstrakcja, Architektura, Dzieci, Kwiaty, Jedzenie, Krajobraz, Styl życia, natura, Aktualności / Wydarzenia, Panorama, ludzie, portret, martwa natura, pory roku, Zachód słońca, podróż, Drzewa oraz Inne. Jak widzicie, całkiem ich sporo…

Nagrodami są trzy iPady Air z Wi-Fi oraz pojemnością 16GB. Jury ocenia prace pod kątem wartości artystycznej, oryginalności, tematu i stylu. Wpisowe uzależnione jest od ilości zdjęć: zgłoszenie jednego zdjęcia to 3,5 dolara, natomiast dwudziestupięciu zdjęć to prawie 60 dolarów. Jurorzy podpowiadają, aby stawiać na jakość, a nie ilość.

Nam zdecydowanie najbardziej podoba się zdjęcie autorstwa Andrienne Pitts:

fot. Adrienne Pitts

fot. Adrienne Pitts

Leave a Comment.