EMERGING PHOTOGRAPHER FOUND 2014

Maciej Pisuk Grant Emerging Photographer Fund ushot 3Szósta edycja EMERGING PHOTOGRAPHER FOUND 2014. Wygraj 10 tysięcy dolarów!

 

 

 

Grant EMERGING PHOTOGRAPHER FOUND 2014 ma wesprzeć finansowo fotografów i ich projekty. Tematyka realizacji nie jest ściśle określona. Może obejmować reportaż, ale również abstrakcje lub projekty artystyczne.

Zgłoszenia można nadsyłać do 31 lipca 2014. Główna nagroda to 10 tysięcy dolarów, natomiast wpisowe wynosi 25 dolarów. O grant mogą się ubiegać jedynie młodzi fotografowie, którzy są na początku swojej drogi twórczej.

Konkurs ten zainicjował amerykański fotograf David Alan Harvey. Jest członkiem agencji fotograficznej Magnum i wieloletnim współpracownikiem magazynu National Geographic. David Alan Harvey ukończył wydział dziennikarstwa Uniwersytetu Missouri.

W jury zasiadają fotografowie agencji Magnum.

Aplikuj: burnmagazine.org/emerging-photographer-grant

W zeszłym roku wyróżniono projekt Macieja Pisuka „Pod skórą”, w którym to sfotografował mieszkańców ulicy Brzeskiej w Warszawie. Prace były prezentowane w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie w 2011 roku.

 

W zeszłorocznej edycji (2013) wygrała Diana Markosian urodzona w 1989 roku. Jest pochodzenia amerykańskiego i rosyjskiego, zajmuje się fotografią, pisaniem oraz filmem. Urodziła się w Moskwie, ale jako dziecko wyprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Współpracowała z World Policy Journal, The New York Times, Foreign Policy, The Times, Human Rights Watch, Amnesty International.

Leave a Comment.